Tallinna Kaubamaja Grupi referents

Tallinna Kaubamaja Grupp

Traadita võrk ning Wi-Fi, need kipuvad olema märksõnad, mida tihti seostatakse omadustega või märksõnadega nagu “ebaturvaline” ja “ebaoluline”. Samuti ei nähta sellel tihti ärilist vajadust – see on midagi, millega võib tegeleda, kui vahendeid üle jääb. 1960-ndal aastal alguse saanud Tallinna Kaubamaja Grupp, mille alla kuulub ka Selveri kauplustekett oma 49 poega üle Eesti, on kindlasti näited vastupidisest ning seal ei seostata traadita võrku eelpool mainitud omadustega. Tegemist on ärikriitilise IT teenusega, mis on turvaline ja töökindel ning mille mittetöötamine on seotud otseselt rahalise kahjuga.

Miks Wi-Fi? Miks Santa Monica Networks?

Kvaliteetse Wi-Fi infrastruktuuri väljaehitamise vajadus tekkis Selveri jaoks algselt aastal 2012 seoses poodides uue SelveEkpsress iseteenindusteenuse väljatöötamisega. Tallinna ning Tartu Kaubamajas oli kvaliteetne Cisco Wi-Fi infrastruktuur koostöös Santa Monica Networks’iga juba välja arendatud ning sealses Toidumaailmas sai iseteenindusteenuse juurutamist alustada kohe. Sellega astus Tallinna Kaubamaja Grupp võrreldes konkurentidega suure ning julge sammu edasi ning Eestis oli esmakordselt klientidel võimalus kasutada iseteeninduse teenust mugavamaks ja kiiremaks poodlemiseks. Kasutusele võeti käsiterminalid, mis olid mobiilsed ja mugavad, aga vajasid lahenduse toimimiseks Wi-Fi võrku. Kogu uue lahenduse juurutamine võttis aega umbes pool aastat.

Santa Monica Networks aitas Tallinna Kaubamaja Grupil välja töötada, disainida ning juurutada kvaliteetse Wi-Fi võrgu. Partneri valik oli lihtne ja loogiline, kuna koostöö Kaubamaja ning SMN-i vahel erinevate võrgulahenduste osas on kestnud juba alates aastast 1998, mil Kaubamaja ostis esimese Cisco 760 seeria ruuteri. Lühidalt iseloomustab koostööd SMN-iga Tallinna Kaubamaja Grupi IT juht Andreas Leznevsky järgmiselt:

“Kui meie võrk läheb maha, siis sellega koos ka teenitav tulu. Nad ei ole kindlasti kõige soodsam IT-lahendusi pakkuv ettevõte, kuid nad pakuvad kõrget ning usaldusväärset kvaliteeti ning meile on see oluline. Välja töötatud lahendused on stabiilsed ning nüüd on meil võimalus tuua rohkem innovatsiooni ostlemise kogemusse.”

Lahendusest üldisemalt

Tallinna Kaubamaja Grupi Wi-Fi taristu on ehitatud üles kasutades Cisco Aironet tootesarja. Cisco kasuks sai valik langetatud garanteerimaks lahenduse töökindlust ja ärikriitilisust. Olime katsetanud ka teisi võimalusi, aga kõige parema tulemuse andis praegune lahendus, mis selgus reaalse Proof of Concept testide käigus.

Kasutatud on:

  • Cisco 1600 seeria tugijaamu FlexConnect modifikatsioonis, et tagada töökindlus, kui ühendus keskse kontrolleriga ei ole võimalik;
  • Cisco 5500 ja 7500 seeria kontollereid;
  • Cisco 2960 seeria PoE võrgu kommutaatoreid (Switch).

Kokkuvõtvalt võib öelda, et korralikult läbi mõeldud ning juurutatud Wi-Fi lahendus on pea 5 aastat suutnud pakkuda head töökindlust ning on end igati tõestanud. Mõne aasta perspektiivis tuleks Wi-Fi tugijaamu uuendada seoses uute tehnoloogiliste standarditega, mis on aja jooksul muutunud. Kvaliteetne infrastruktuur annab ka võimalusi muudeks põnevateks ning innovatiivseteks lahendusteks, mis aitavad arendada äri ja tuua lisatulu.

Tallinna Kaubamaja Grupp AS

Tallinna Kaubamaja Gruppi kuuluvate ettevõtjate peamisteks tegevusaladeks on jae- ja hulgikaubandus. Grupi ettevõtted moodustavad enam kui kümnendiku kogu Eesti jaekaubandusest ning annavad tööd üle 4100 inimesele. Gruppi kuuluvad tuntud kaubamärgid nagu Kaubamaja, Selver, Selveri Köök, Tartu Kaubamaja keskus, Viking Motors, KIA, ABC King, SHU, I.L.U.Viking Security.

<--