Toimus 11. korda Santa Monica Networks poolt korraldatud Eesti suurim IKT konverents “Security Day”.

Teisipäeval, 20. septembril toimus juba 11. korda Santa Monica Networks poolt korraldatud Eesti suurim IKT konverents “Security Day”. Sellel aastal otsiti vastust küsimusele, kuidas uudsete IT lahenduste ning ärimudeli innovatsiooni kaudu leida uusi tuluallikaid ja kasvatada oma ettevõtet.

Taavi Kotka presenteeris konverentsi avaettekandes võimalikku innovaatilist kontseptsiooni Euroopa tulevikuks. Andmete vaba liikumine on üks teema, mida Eesti plaanib Euroopa Liidus tõstatada. Osa sellest ideest on anda kodanikele õigus oma andmeid ise hallata. Mis oleks, kui laiendada seda õigust oluliselt ning anda inimesetele seadustatud riiklik kontroll oma andmete üle? Tundub ju loogiline, et kodanik omaks täielikku ülevaadet oma isikliku info kohta ning saaks seda kas üle anda või müüa kellelegi teisele.

Järgneval paneeldiskussioonil otsisid Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi, Santa Monica Networks tegevjuht Margus Vaino, Ragn-Sells juhatuse esimees Rain Vääna ja IT-visionäär Linnar Viik vastust küsimusele, millist äriühingut võib nimetada digitaalseks ettevõtteks? Kas ja kuidas erinevate valdkondade ettevõtted püüavad saada strateegilist eelist infotehnoloogia abil? Lisaks valdkonnapõhistele näidetele jäi kõlama arvamus, et muutus traditsioonilisest ettevõttest digitaalseks toob kaasa tugeva konkurentsieelise ning võimaldab kulusid kontrollida ning produktiivsust suurendada.

Toimunud konverentsil oli kokku 26 ettekannet, lisaks võtsid sõna ka Agnes Roos, Henn Ruukel, Mart Nael, Agur Jõgi ja paljud teised. Konverentsil oli enam kui 400 osalejat ning lisaks jälgis otseülekannet läbi Postimehe keskkonna tuhandeid huvilisi.

Ettekandeid saab järelvaadata Postimehe keskkonnast:
http://m.postimees.ee/v2/section/524/3841685

Ürituse fotod leiab siit: http://bit.do/secdaygalerii

Security Day tuleb taas 2017. aasta sügisel.

Santa Monica Networks on Baltikumi juhtiv IT infrastruktuuri integraatorfirma, millel on lisaks operatsioonidele Eestis, Lätis ja Leedus ka tütarettevõte Soomes. Ettevõte on keskendunud ennekõike võrgu-, turva- ja andmekestuste lahenduste ning nendega seotud kohapealsete professionaalsete tugiteenuste pakkumisele. Santa Monica Networks’i meeskonda kuuluvad oma ala parimad spetsialistid, kes omavad rahvusvaheliste sertifikaatidega kinnitatud tipptasemel kogemusi ja teadmisi.

Konverentsi lisainfo:
Angela Allik
AS Santa Monica Networks turundusjuht
Tel: 550 3121
e-mail: angela.allik@smn.ee