Virtsu koolist sai SMNi abiga kiire internetivalmidusega näidiskool 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium toetab aastatel 2016 kuni 2020 üldhariduskoolide internetivõrkude renoveerimist ja rajamist ligikaudu 13 mln euroga.

Uueks õppeaastaks on aga juba valminud Eesti esimene kiire internetivalmidusega näidiskool Läänemaal, Virtsus. Eesti juhtiv võrgulahendusi pakkuv ettevõte Santa Monica Networks paigaldas väikesesse Virtsu kooli Läänemaal heategevuslikus korras kaasaaegsed wifi ja võrgu seadmed, mis võimaldavad kiiret internetti igapäevaseks õppetööks kasutada nii õpetajatel kui õpilastel.

“Soovime läbi selle projekti jagada oma kogemusi ja teadmisi, kuidas teha parima praktika kohaselt selline võrk, et kõik koolid saaksid seda tulevikus kasutada. Otsisime kooli, mis oleks pigem maapiirkonnas, kus sellise projekti kasu kogukonnale oleks suur.”, räägib ettevõtte Santa Monica Networks tegevjuht Margus Vaino.

Virtsu kooli direktor Stanislav Nemeržhitski lisas: “Kui me räägime hariduse ühest suurest eesmärgist, milleks on digipädevus ja mida tänapäeva kool peabki arendama, siis see ei tohi jääda selle taha, et ei ole piisavalt head internetiühendust.“

Santa Monica Networks on Baltikumi juhtiv IT infrastruktuuri integraatorfirma, millel on lisaks operatsioonidele Eestis, Lätis ja Leedus ka tütarettevõte Soomes.
Ettevõte on keskendunud ennekõike võrgu-, turva- ja andmekestuste lahenduste ning nendega seotud kohapealsete professionaalsete tugiteenuste pakkumisele. Santa Monica Networks’i meeskonda kuuluvad oma ala parimad spetsialistid, kes omavad rahvusvaheliste sertifikaatidega kinnitatud tipptasemel kogemusi ja teadmisi.

Lisainfo:
Margus Vaino
AS Santa Monica Networks tegevjuht
Tel: 503 3924
e-mail: margus.vaino@smn.ee